Всього 20-25 років тому спроба відшукати якісь наукові роботи, присвячені механізму фізіологічної дії масажу, були б приречені на невдачу.
Незважаючи на те, що благотворну дію масажу було відомо з найдавніших часів, він, поряд з іншими методами альтернативної медицини, не вважався чимось то, що мало сенс серйозно вивчати. Лише в кінці 1980-х — початку 1990-х років бурхливий розвиток науки про шкіру послужило початком зміни ставлення вчених до массаж эротика.

У міру того як наука відкривала все нові і нові аспекти взаємозв’язку шкіри з нервової, імунної та ендокринної системами, все більше дослідників починали шукати відповіді на запитання: що ж відбувається в шкірі при ритмічному натисканні, розтягуванні, розтиранні, постукуванні, доторканні, захопленнях і інших механічних впливах , вироблених руками масажиста або механічними масажними пристроями? Як на ці зміни впливають аромати, тепло і косметичні засоби? Чи обмежуються ці зміни чисто локальними процесами, або масаж викликає і системні ефекти? Це призвело до різкого зростання кількості наукових досліджень, присвячених дії масажу. Однак по ряду причин наука про масажі досі дещо відстає від інших напрямків в косметологічної науці.

Найбільш серйозною перешкодою для розвитку наукової основи масажної терапії є наявність безлічі методик масажу. Вони спрямовані на досягнення певних цілей і мають на увазі специфічний вплив. МАСАЖ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ при целюліті, для скульптування фігури, зняття стресу, полегшення болю, поліпшення циркуляції лімфи (лімфодренаж) … На жаль, наукова література не відображає всієї цієї різноманітності. Найчастіше дослідники беруть будь-якої один вид впливу, наприклад ритмічне розтягування або енергійне розтирання, і вивчають його ефект. При цьому такі аспекти, як індивідуальна техніка масажиста, поєднання різних прийомів, атмосфера масажного сеансу, дія і взаємодія вживаних косметичних засобів і т. Д., Залишаються осторонь, так як їх дуже складно піддати кількісному аналізу.

Ще однією перешкодою є труднощі з вибором контрольної групи. У дослідженнях лікарських засобів і косметичних препаратів золотим стандартом є подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження. При таких дослідженнях, по-перше, ні випробовувані, ні ті, хто застосовує певний метод або засіб, не повинні знати, що є активним препаратом, а що — неактивним (плацебо), і, по-друге, зовнішній вигляд плацебо повинен бути максимально наближений до зовнішнього вигляду активного препарату, щоб виключити психологічні ефекти. З масажем це неможливо, тому практично всі дослідження недостатньо переконливі і достовірні. Наприклад, при одному дослідженні сеанси масажу порівнювали з сеансами читання вголос еквівалентної тривалості, а при іншому — порівнювалися сеанси енергійного розтирання і ніжні погладжування. Звичайно, про подвійному сліпому методі в цих випадках говорити не доводиться.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here